Academic and Cultural Awards
Hang Lung Mathematics Awards
2004 Silver Award |
|||
5D LAM, Fan Fan
|
5D POON, Ho Yin
|
5D TANG, Ho Fung
|
5D WONG, Yiu Tak
|
5D YIM, Lok Hin
|
|
|
|
Australian Mathematics Competition Prize 1, High Distinction 3, Distinction 36, Credit 85 |
|||
Prize | |||
3A CHENG, Po Man
|
|
|
|
High Distinction | |||
3C PANG, Tsz Ming
|
4C LI, Yuk Yan
|
4D LUI, Hung Yip
|
|
Distinction | |||
2B CHANG, Chun Lok
|
2C CHEUNG, Ka Ho
|
2C LAU, Chi Ho
|
2C TSANG, Hing Kit
|
2C YEUNG, Tik Ki
|
2D WONG, Lok Hin
|
2E CHEUNG, Siu Wa
|
2E LAM, Cheuk Yin
|
2E LEUNG, Kai Yin
|
3A CHAN, Kwing Wing
|
3B PANG, Yat Him
|
3C CHEUNG, Wai Kuen
|
3D CHEUNG, Pui Lam
|
3D FUNG, Wing Yan
|
3D LAW, Shing Him
|
3E CHAN, Shui Hing
|
3E LAU, Cheuk Fai
|
3E LUI, Siu Kit
|
3E TSOI, Yan Hung
|
3E YEUNG, Cheuk Yu
|
4B LEUNG, Ming Kin
|
4C CHAN, Chun Him
|
4D HO, Lok Man
|
4E CHAN, Chi Ming
|
4E CHING, Hiu Fai
|
4E HUI, Kan Yuen
|
4E LEUNG, Hon Sum
|
4E TAM, Pak Hong
|
5D CHAN, Chun Wing
|
5D CHAN, Pak Shing
|
5D CHAN, Park Suen
|
5D CHU, Lai Man
|
5D KONG, Kwai Kit
|
5D LAM, Fan Fan
|
5D WONG, King Yin
|
6C LEE, Chun Wang
|
Credit | |||
2A CHAN, Pak Hung
|
2A CHAN, Pui Hong
|
2A LAM, Wai
|
2A SHAM, Tung
|
2A SZE, Shun Kong
|
2A WONG, Kin
|
2B CHAN, Ho Ching
|
2B CHING, Tai Loi
|
2B KEUNG, Tung Fong
|
2B NG, Yi Hang
|
2C CHEUNG, Pro Kit
|
2C CHOI, Leong Yan
|
2C CHOI, Ming Chung
|
2C LEUNG, Tsz Kin
|
2C SHAM, Ka Man
|
2C SETO, Wai Yip
|
2C TANG, Tim Wai
|
2C WONG, Tin Lok
|
2D AU, Kai Sun
|
2D LEUNG, Ho Yin
|
2D LI, Ka Fai
|
2D TAM, Wai Lun
|
2E CHEUNG, Hiu Ting
|
2E CHOI, Chan Wing
|
2E FUNG, Tsz Ying
|
2E LEUNG, Chuen Yan
|
2E MA, Hok Fai
|
2E WAN, Kin Tat
|
2E YIP, Cho Ki
|
3A CHOI, Kai Sin
|
3A CHUNG, To Yan
|
3A LAU, Jia Ming
|
3A LEUNG, Pui Yin
|
3B LAM, Chung Hei
|
3B OR, Yee Mei
|
3C CHAN, Ka Wai
|
3C CHEUNG, So Lai
|
3C CHIU, Wing Sum
|
3C LAM, Suet Yu
|
3C SIU, Sai Yau
|
3C WU, Hoi Kei
|
3D SIN, Ka Wai
|
3D TSUI, Chun
|
3D WONG, Chun On
|
3E CHAN, TSsz Lung
|
3E CHUNG, Yu
|
3E HO, Chi Hei
|
3E LAI, Lin Hang
|
3E SIU, Ka Hee
|
3E WONG, Kam Ming
|
3E WONG, Shu Wan
|
3E YAU, Jack Lam
|
4B TAM, Ho Yin
|
4B WONG, Chiu Yin
|
4B WONG,, Pak Lun
|
4C LAI, Pak Hong
|
4C LEUNG, Wai Man
|
4C NG, Tsz Yan
|
4D MOK, Siu Hin
|
4D SUM, Ki Lok
|
4D TSE, Chun Ting
|
4E CHAN, Chi Shing
|
4E CHIU, Ka Ki
|
4E HO, Ho Kiu
|
4E LEUNG, Man Hon
|
4E SO, Kwok Ming
|
4E TAM, Ho Yin
|
4E TO, Chi Yang
|
4E YEUNG, Yiu Chun
|
5C CHUI, Yeung Ho
|
5C TANG, Hei Lung
|
5D CHAN, Lok Hin
|
5D CHAN, Lok Yiu
|
5D CHENG, Chi Leung
|
5D CHENG, Kiu Chi
|
5D CHONG, Chun Yin
|
5D HUI, Wai Shun
|
5D POON, Ho Yin
|
5D TANG, Kit Yan
|
5D WONG, King Man
|
5D YAM, Lok Hin
|
5D YIP, Ka Wing
|
5E CHAN, Kwok Tung
|
5E KWAN, Yuen Wa
|
5E LI, Chun For
|
|
|
|
Hong Kong Junior Mathematics High Achievers Selection Contest Good Performance Team Gold Award 1, Silver Award 2, Bronze Award 1 |
|||
Gold Award
|
3A CHENG, Po Man
|
|
|
Silver Award
|
3C CHAN, Ka Wai
|
3E LAU, Cheuk Fai
|
|
Bronze Award
|
3C PANG, Tsz Ming
|
|
|
Secondary School Mathematics Project Competition | |||
Good Performance
|
2A SZE, Shun Kong
|
2A WONG, Chik Kuen
|
2C LAU, Chi Ho
|
|
2C YEUNG, Tik Ki
|
2E LO, Chun Kit
|
2E YIP, Cho Ki
|
|
3C CHEUNG, Wai Kuen
|
3C PANG, Tsz Ming
|
3C SIU, Sai Yau
|
|
3E LUI, Siu Kit
|
3E YAU, Cheuk Lan
|
|
Invitational World Youth Mathematics Intercity Competition (Kaohsiung) | |||
Bronze Medal
|
3E LAU, Cheuk Fai
|
|
|
Tournament of Towns Competition | |||
Second Class Honour
|
5D CHAN, Chun Wing
|
|
|
Third Class Honour
|
5D WONG, King Yin
|
|
|
培正中學數學邀請賽(第四屆) | |||
銀獎
|
1A 李梓壕
|
3A 鄭寶文
|
|
銅獎
|
1A 李樂軒
|
3E 彭子明
|
|
「數學資料庫」徵文比賽 亞軍 |
|||
2A 莊玉雅
|
2C 王詠欣
|
|
|
57th Hong Kong Schools
Music Festival Champion 1, Second Runner-up 4, Ceritificate of Merit 11, Certificate of Proficiency 56 |
|||
Zheng: Junior
|
Champion
|
2E FUNG, Hoi Che
|
|
Violin Solo: Grade 4
|
Second Runner-up
|
1E CHU, Yung Kwan
|
|
Er-Hu: Senior
|
Second Runner-up
|
2E CHUNG, Chi Shen
|
|
Er-Hu: Junior
|
Second Runner-up
|
2E LEUNG, Yat Chi Flora
|
|
Cello Sonata
|
Second Runner-up
|
3D LEE, Choi Yin
|
|
Certificate of Merit | |||
1A TAM, Tsz Lam
|
1C LI, Lok Yan
|
3A CHAN, Hei Yin
|
3B WONG, Mei Wa
|
3D LEE, Choi Yin
|
4D IP, Tsz Ming
|
4E TONG, King Ning
|
4E YEUNG, Yiu Chun
|
5E WONG, Siu Ming
|
6C CHEUNG, Helen
|
|
|
Certificate of Proficiency | |||
School Orchestra
|
Choir
|
1A CHAN, Wing Shan
|
1A KONG, Sze Lam
|
1A LAU, Hei Lam
|
1A TAM, Tsz Lam
|
1B CHANG, Pei Yao
|
1B LAM, Wing Hin
|
1B CHAU, So Man
|
1B LO, Tsz Kwan
|
1B VIOLA, Chi Hin
|
1B CHEUK, Ming
|
1C HUNG, Lok Yan
|
1C CHAN, Wai Yu
|
1C LAU, Cho Sum, Joyce
|
1C POON, Ka Ki
|
1C CHAN, Kei Yan
|
1D CHU, Chun Hei
|
1D NG, Doi Yue
|
1E LIE, Hiu Yan
|
2A CHAN, Yuen Yee
|
2A HO, Ka Kei
|
2A TONG, Ching Hang
|
2B LI, Chun On
|
2B NG, Yi Hang
|
2C CHEUNG, Ka Ho
|
2C LAM, Cheuk Yin
|
2C LAU, Chi Ho
|
2C LO, Sze Man
|
2C LOK, Tsz Yau Sonia
|
2C NG, Tsz Tung
|
2D AU, Kai Sun
|
2D CHAN, Kwun Ki
|
2E CHEUNG, Hiu Ting
|
2E CHEUNG, Pui Yan
|
2E CHONG, Wai Leung
|
2D CHUI, Wing Man Selina
|
2E WAN, Kin Tat Felix
|
3B MA, Ka Man Lillian
|
3B OR, Yee Mei
|
3C CHAN, Nga Lai Amy
|
3C CHEUNG, Kwai Yan
|
3C CHUN, Choi Ting
|
3C NG, Wing Hang
|
3D CHUNG, Ka Sin Crystal
|
3D CHUNG, Wai Lok
|
3D HANG, Chi Sum
|
3D MA, Ka Yan Karen
|
3D YIK,Wing Sze
|
3E CHAN, Ho Yee Coco
|
3E CHOW, Kai Yin
|
3E Lam, Yuk Wai
|
4C CHAN, Jasmine
|
4E LAU, Hiu Yan
|
4E MA, Hok Kwan
|
4E YEUNG, Yiu Chun
|
6C CHEUNG, Helen
|
|
|
|
56th Hong Kong Schools
Speech Festival (English Section) Champion 3, First Runner-up 3, Second Runner-up 7, Certificate of Honours 2, Ceritificate of Merit 65, Certificate of Proficiency 25 |
|||
Dramatic Duologue
|
Champion
|
1A CHONG, Ka Chik
|
1B LIM, Wing Hin
|
Dramatic Duologue
|
Champion
|
2A CHONG, Yuk Nga
|
2A YEUNG, Tsz Yung
|
Dramatic Duologue
|
Champion
|
6A CHEUNG, Sze Chun
|
6C WAN, Kit Man
|
Dramatic Duologue
|
First Runner-up
|
1C CHAN, Wai Yu
|
1E CHOW, Ying Ying
|
Prose Reading
|
First Runner-up
|
1E CHAN, Wan Yiu
|
|
Solo Verse Speaking
|
First Runner-up
|
1D KWAN, Wai Yan
|
|
Dramatic Duologue
|
Second Runner-up
|
1E CHAN, Wan Yiu
|
1E HO, Chi Him
|
Dramatic Duologue
|
Second Runner-up
|
6B KAM, Wai Ling
|
6B WONG, Pui Chi
|
Prose Reading
|
Second Runner-up
|
1E LOK, Kai Kit
|
|
Solo-Verse Speaking
|
Second Runner-up
|
3C HUI, Ka Yan
|
|
Solo-Verse Speaking
|
Second Runner-up
|
3C NG, Ka Lun
|
|
Solo-Verse Speaking
|
Second Runner-up
|
3D LEE, Choi Yin
|
|
Solo-Verse Speaking
|
Second Runner-up
|
4B TO, On Ni
|
|
Certificate of Honours | |||
6C Lee, Shan Shan
|
6C Li, Hung Leong
|
|
|
Certificate of Merit | |||
Choral Speaking S.2
|
1B CHENG, Wai Yip
|
1B HO, Kin Yan
|
1B HO, Po Kuen
|
1B LEUNG, Yuen Ki
|
1B LIM, Wing Hin
|
1B TSE, Wing Yan
|
1C LAU, Cho Sum
|
1C LAU, Hoi Ling
|
1C WONG, Lok Yung
|
1C YIU, Hiu Wai
|
1C SHEK, Yuk Ki
|
1D HUI, Wing Sheung
|
1D SHUI, Mon Sum
|
1D CHAN, Ching Ching
|
1D CHEUK, Man Yim
|
1D IP, Wing Yan
|
1E CHOW, Ying Ying
|
1E LAM, Po Yi
|
1E HO, Chi Him
|
1E KWOK, Tin Long
|
1E LING, Pak Hin
|
2B LAM, Cheuk Wai
|
2B LI, Chun On
|
2B CHAN, Yin Heng
|
2C LOK, Tsz Yau
|
2D NG, Man Yu
|
2E KWONG, Ching Man
|
3A CHAN, Hei Yin
|
3A CHOI, Ka Ho
|
3A CHU, Ka Chun
|
3A HO, Sze Wai
|
3A LEE, Tsz Keung
|
3C CHENG, Lam
|
3C CHEUNG, So Lai
|
3C MAK, Lai Ying
|
3C TSANG, Ka Yi
|
3D FUNG, Wing Yan
|
3C WOO, Hoi Kei
|
3D FOK, Yee Shun
|
3D YEUNG, Yick Yung
|
3E TSANG, Pak To
|
4A AU, Hiu Yu
|
4A YIP, Wing Yi
|
4B YU, Siu Hong
|
4C CHAN, Jasmine
|
4C CHU, Wing Sze
|
4C LAI, Che Ching
|
4C LAI, Kiu Ling
|
4C NG, Tsz Yan
|
4D LEUNG, Man Yee
|
4D LUI, Hung Yip
|
4D MA, Kwong Kin
|
4D SIT, Tsz Yan
|
4D WAN, Man Him
|
4D WONG, Kwun Hin
|
4E CHAN, Chi Shing
|
5B FUNG, Ka Ying
|
5C FUNG, Cho Kiu
|
5C LEE, Lok Ting
|
5D WONG, Yiu Tak
|
6A CHEUNG, Cheuk Yee
|
6A LAW, Lok Kee
|
6A LEE, Cheuk Kiu
|
6B CHEUNG, Helen
|
6C LAU, Kin Yi
|
6A LAW, Yuen Mei
|
6B CHAN, Yuk Ying
|
6C TSANG, Tsz Shan
|
6C LEUNG, Kin Kwok
|
|
|
Certificate of Proficiency | |||
Choral Speaking S.1
|
1A CHONG, Ka Chi
|
1A CHU, Chun Kit
|
1A LI, Sze Ni
|
1B MA, Xin
|
1B NG, Kwok Lun
|
1B NG, Wah Hay
|
1C NG, Pak Hei
|
1D LO, Ka Yan
|
1D IEONG, Pan Ying
|
1E HUI, Ngai Hei
|
2C LAM, Cheuk Yin
|
2D LAI, Tat Shing
|
2E LEUNG, Yat Chi
|
3B YUNG, Cheuk Kwan
|
3B YEUNG, Cho Yi
|
3C LAM, Siu Yan
|
4A CHOW, Man Choi
|
4C CHAN, Jasmine
|
4C HO, Koon Wing
|
4C KAM, Shin Wai
|
4C LAM, Sze Wing
|
4C WONG, Yeng
|
4C WU, Nga Ting
|
4D TSE, Pui Chi
|
4D YAN, Tsz Wai
|
4E CHAN, Ying Ching
|
5C CHAN, Pui Man
|
5C IP, Yuk Kwan
|
5C LAI, Yin Yee
|
5C WONG, Wai Ling
|
5D CHAN, Pak Shing
|
5D CHENG, Chi Leung
|
5E TAI, On Na
|
5E WONG, Pui Ting
|
|
2005 International Assessments for Schools (English) Distinction 3, Credit 17 |
|||
Distinction
|
4B TO, On Ni
|
4B YU, Siu Hong
|
4C WU, Nga Ting
|
Credit |
4A AU, Hiu Yu
|
4A FUNG, Kayee
|
4A TSE, Ying Ying
|
|
4B LAI, Ching Man
|
4B WONG, Jennifer Yeng
|
4B AU, Wai Sum
|
|
4B FAN, Zi Hua
|
4C CHAN, Jasmine
|
4C HO, Gloria Koon Ning
|
|
4C KAM, Shin Wai
|
4C LAU, Ai Ling
|
4C NG, Tsz Yan
|
|
4C WONG, Kit Ying
|
4C WONG, So Man
|
4D SUM, Ki Lok
|
|
4E CHEUNG, Ka Chun
|
4E CHING, Hiu Fai
|
4E CHIU, Ka Ki
|
|
4E HUI, Kan Yuen
|
4E LAI, Yu Hang
|
|
第五十六屆香港學校朗誦節(普通話組及粵語組)
5亞軍 4季軍 49優良 34良好 |
|||
廣播劇
|
亞軍
|
1C 張施蘭
|
1C 劉凱靈
|
|
|
1C 李敏怡
|
1C 石毓琪
|
|
|
1C 黃量愍
|
1C 黃樂蓉
|
|
|
1C 姚曉蔚
|
1C 區啟樂
|
|
|
1C 陳敬譽
|
|
詩詞獨誦
|
亞軍
|
2B 潘泳聰
|
|
詩詞獨誦
|
亞軍
|
2D 梁皓然
|
|
即席專題
|
亞軍
|
4B 余兆康
|
|
散文獨誦
|
亞軍
|
4D 馬廣建
|
|
二人對誦
|
季軍
|
1E 陳贇堯
|
1E 何志謙
|
二人對誦
|
季軍
|
1E 謝子軒
|
1E 殷子倫
|
詩詞獨誦
|
季軍
|
4E 趙家琪
|
|
普通話散文獨誦
|
季軍
|
6C 李桂芬
|
|
優良獎 | |||
1A 黎曉彤
|
1A 林惠娟
|
1A 劉熙林
|
1B 歐陽穎詩
|
1B 何寶娟
|
1B 蔡斯翰
|
1C 石毓琪
|
1C 吳柏羲
|
1C 蘇子權
|
1D 卓文艷
|
1D 陳凱婷
|
1E 謝子軒
|
1E 陳贇堯
|
1E 朱勇坤
|
1E 林寶兒
|
2A 陳曉怡
|
2C 郭秀婷
|
2C 沈嘉敏
|
2E 馮芷盈
|
2D 蔡家彥
|
2D 黎達成
|
2D 盧文誥
|
2E 張樂行
|
2E 梁傳恩
|
3A 蔡嘉豪
|
3A 李子強
|
3C 蕭世友
|
3C 曾俊榮
|
3C 吳嘉倫
|
3C 張偉權
|
3C 許嘉恩
|
3D 李再冉
|
3D 呂倩欣
|
3D 馮穎欣
|
3E 陳可兒
|
3E 王書韻
|
4A 呂思言
|
4C 王潔盈
|
4B 陶安妮
|
4C 姚嘉恩
|
4C 甘倩瑋
|
4C 鍾曉恩
|
4C 姚嘉恩
|
4C 吳芷欣
|
4D 葉海迪
|
5A 吳純瓊
|
5B 梁曉楠
|
6A 劉子威
|
6A 鍾文方
|
6B 鄭施偉
|
6C 何詩慧
|
|
良好獎 | |||
1B 梁婉琪
|
1B 謝詠欣
|
1C 黃樂蓉
|
1C 陳煒愉
|
1C 鄭思雅
|
1C 石毓琪
|
1C 姚曉蔚
|
2A 莊玉雅
|
2A 勞頌菁
|
2B 陳衍珩
|
2D 林嘉玲
|
2D 殷紫翠
|
2E 張兆華
|
2E 梁傳恩
|
3A 陳曦妍
|
3A 蔡佳倩
|
3A 何詩慧
|
3C 張佩儀
|
3C 林筱恩
|
3C 鄭琳
|
3C 吳穎恆
|
3D 梁雪盈
|
3D 楊雪盈
|
3D 易詠詩
|
3E 魏君情
|
3E 楊旭亭
|
3E 鐘瑜
|
4A 周民才
|
4B 陳焙楹
|
4C 關穎恩
|
5D 陳柏成
|
5D 潘浩然
|
6A 梁榮碧
|
6A 吳海玲
|
6A 羅樂基
|
6A 羅政莊
|
6B 陳錦輝
|
6C 歐淑芝
|
|
|
2004-2005年度大學文學獎 「少年作家獎」 |
|||
4C 羅志暉
|
|
|
|
第三屆全港微型小說創作大賽 嘉許狀 |
|||
初中組
|
3D 馮穎欣
|
|
|
高中組
|
6A 李焯翹
|
|
|
全港原子筆中文書法比賽決賽 高中優異獎 |
|||
6C李珊珊
|
|
|
|
第二屆學界粵語正音大賽 良好獎 |
|||
4B馮嘉怡
|
4B許盈盈
|
4B沈安汶
|
4B謝瑩瑩
|
4B黃瑋琦
|
4B周民才
|
|
|
Second Inter-school Competition of Study Projects on Hong Kong's History and Culture Second Runner-up |
|||
4A Hui Ying Ying
|
4B Yu Siu Hong
|
4C Wu Nga Ting
|
4D Lui Hung Yip
|
4D Yuen Sau Pong
|
4D Ip Tsz Ming
|
4D Sum Ki Lok
|
4D Leung Man Yee
|
4E Chiu Ka Ki
|
4E Lai Yu Hang
|
|
|
第四屆《基本法》多面體全港中學生辯論賽 季軍 |
|||
4B李彤
|
4B余兆康
|
4B陶安妮
|
6B黃浿芝
|
最佳辯論員獎(晉級比賽) | |||
4B李彤
|
4B陶安妮
|
6B黃浿芝
|
|
義務工作嘉許金狀2004(社會福利署頒發) | |||
社會服務團
|
|
|
|
Nursing Cadet of the Year (Hong Kong Island Command Cadet Region) 2004 |
|||
4B TO, On Ni
|
|
|
|
Inter-school Swimming Championship | |||
Group Awards | |||
Boys Overall First Runner-up Boys Grade A Champion Boys Grade B Second Runner-up |
|||
Individual Events | |||
Boys Grade A 50M Backstroke |
Champion
|
5D LO, Man Ho
|
|
Boys Grade B 100M Breast Stroke |
Champion
|
3A LEUNG, Hin Pong
|
|
Boys Grade B 200M Breast Stroke |
Champion
|
3A LEUNG, Hin Pong
|
|
Girls Grade B 50M Free Style |
Champion
|
3B HO, Shu Nga
|
|
Girls Grade B 100M Free Style |
Champion
|
3B HO, Shu Nga
|
|
Girls Grade C 50M Breast Stroke |
Champion
|
1C LAU, Shun Gee
|
|
Girls Grade C 100M Breast Stroke |
Champion
|
1C LAU, Shun Gee
|
|
Boys Grade A 50M Backstroke |
First Runner-up
|
5D LO, Man Ho
|
|
Boys Grade A 100M Backstroke |
Second Runner-up
|
5D LO, Ching Hin
|
|
Boys Grade B 100M Breast Stroke |
Second Runner-up
|
4B TAM, Chi Hang
|
|
Boys Grade B 200M Breast Stroke |
Third Runner-up
|
4B TAM, Chi Hang
|
|
Relay Events | |||
Boys A 4 x 50M Medley Relay
Champion |
4D CHEN, Nai Chun
|
5D LO, Ching Hin
|
|
5D LO, Man Ho
|
6A YEUNG, Chun On
|
||
Girls Grade B 4 x 50M Free Style Relay
Second Runner-up |
3B HO, Shu Nga
|
3B NG, Amanda
|
|
3D TAM, Hiu Kwan
|
4C WONG, So Man
|
||
Girls Grade C 4 x 50M Medley Relay
Third Runner-up |
1C LAU, Shun Gee
|
1D WONG, Tsz Lam
|
|
2B KWAN, Chui Yi
|
2C LOK, Tsz Yau
|
||
Boys Grade B 4 x 50M Medley Relay
Third Runner-up |
3A LEUNG, Hin Pong
|
3C LAI, Long Yin
|
|
4B LEUNG, Ming Kin
|
4B TAM, Chi Hang
|
Inter-school Athletics Championships 2004-05 | |||
Boys C High Jump
|
Champion
|
2A WONG, Kin
|
|
Girls A 800M
|
1st Runner-up
|
5D CHU, Lai Man
|
|
Girls A 1500M
|
1st Runner-up
|
5D CHU, Lai Man
|
|
Boys B 4X100M Relay
|
2nd Runner-up
|
3E TAI, Yat Hei
|
3E HO, Chi Hei
|
|
|
4C KWOK, Long Sang
|
4E TO, Chi Yangi
|
Hang Seng All Schools Champions (Table Tennis) Girl’s Single First Runner-up Girl’s Overall Second Runner-up |
|||
3B HUI, Lai Ying
|
|
|
|
All Hong Kong Schools Table Tennis Tournament Single Trophy |
|||
3B HUI, Lai Ying
|
|
|
|
Inter-school Table Tennis Competition Girls Grade A First Runner-up |
|||
3A KAM, Ka Nam
|
3B HUI, Lai Ying
|
5E WONG, Esther
|
|
Boys Grade A First Runner-up | |||
1A YUNG, Ho Ching
|
4E LAI, Yu Hang
|
5A CHEUNG, Man Ho
|
5B WONG, Chi Ki
|
5D CHAN, Lok Hin
|
|
|
|
National Day Secondary School Table Tennis Competition Girls Trophy |
|||
3A KAM, Ka Nam
|
3B HUI, Lai Ying
|
5E WONG, Esther
|
6B WONG, Pui Chi
|
Inter-school Badminton Competition Girls Grade A Champion |
|||
2A CHAU Yuen Yee
|
2B CHENG, Ka Yu
|
3C CHUNG, Cheuk Ling
|
5A FUNG, Sze Man
|
5C IP, Yuk Kwan
|
5D Yip, Ka Wing
|